Społeczna Strategia Warszawy

Jesteś na archiwalnej stronie internetowej Społeczna Strategia Warszawy.

Strategia Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku

Increase Zwykły Decrease
Strategia Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku
Nazwa pliku
strategia_rozwoju.pdf
Rozmiar
3.72 MB
Opis

Prezydent miasta stołecznego Warszawy zarządzeniem nr 1438/2004 z dnia 27 lutego 2004 r. (z pn. zm.) w sprawie powołania Zespołu ds. opracowania Strategii Rozwoju m.st. Warszawy do 2020 roku zainaugurował prace nad nową strategią. Uwzględnia ona nowe uwarunkowania Warszawy: zmiana ustroju stolicy, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej oraz wejście w życie nowych uregulowań prawnych nakładających na samorząd obowiązek przygotowania kompleksowych programów określonych dziedzinach funkcjonowania miasta.

Prace nad strategią przebiegały wielotorowo. Opracowano dwa dokumenty: raport o stanie miasta, czyli diagnozę, oraz strategię rozwoju. Równolegle prowadzone były konsultacje społeczne. W pracach uczestniczyli pracownicy Urzędu m.st. Warszawy, a także eksperci i konsultanci zewnętrzni, głónie pracownicy naukowi warszawskich wyższych uczelni i instytutów naukowych.

Tagi:
Strategia Rozwoju Miasta Stołecznego Warszawy do 2020 roku, strategia, program